Kurumsal Websitesi Tasarımı Nedir?
kurumsal websitesi tasarımı

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte gün geçtikçe değerlenen websiteleri, mobil internet kullanımının da artışıyla firmaların hedef kitlelerine ulaşabilmesi için en önemli araçlardan biri haline gelmiştir.

Kurumsal websitesi tasarımı yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler

Firmanıza adına bir websitesi tasarımı için destek alırken oldukça dikkatli davranmalısınız. Firmanızın kurumsal kimliği, hizmet kalitesi, ürün kalitesi sizin için ne kadar değerliyse, sizi web dünyasında müşterilerinize tanıtan web siteniz de aynı önemde kaliteli, detaylı ve anlaşılabilir olmalıdır. Firmanız için websitesi tasarlatmak istediğinizde firmanızın logo renkleri, kurumsal kimliği, vizyonu, sektörü, hizmetleri, ürünleri ve faaliyetleri ile oldukça uyumlu biçimde website tasarımı sağlanmalıdır. Bu sebeple firmanız için websitesi tasarımı yaptırırken işinde uzman bir şirket ile birlikte çalışmalısınız.

Kurumsal websitesi tasarımı nasıl olmalıdır ?

Kurumsal websitesi için en önemli faktörler sadelik ve işlevselliktir. Web tasarımı yapılan firmayı olabilecek en net şekilde sunabilmek  için tasarım aşamasında profesyonellik ön planda olmalı, ayrıntılara fazlasıyla dikkat edilmelidir. Websitenizin açılış hızı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi doğru kategorilerle sergilemesi, firmanızın tanıtım metinleri sade bir dil kullanarak  yazılmalıdır. Sektörünüzde bulunan diğer büyük şirketlerin siteleri incelenmeli, yapılan yanlışlar ve örnek alınabilecek doğrular belirlenmeli, kullanıcı deneyimi önemsenmelidir.

Kurumsal websitesi ilk olarak siteye giriş yapan kullanıcıların beğenisini göz önüne almalıdır. Sitedeki ziyaretçiler, firmanız ile gerekli bütün bilgilere zorlanmadan erişmelidir. Kurumsal websiteleri incelendiğinde hala genellikle eski tasarımlar görülmektedir. Eski yıllarda kalmış tasarımları görmek kullanıcılara karşı web sitenizin etkileyiciliğini azaltmaktadır. Kurumsal websitesi tasarımı firmanızın kurumsal kimliğine uygun sade ve kullanışlı bir tasarıma sahip olmalıdır.

Web tasarım firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Web tasarım ve yazılım hizmetleri sağlayan firmaları seçerken, fiyat asla tek belirleyici faktör olmamalıdır. Seçiminizi yaparken çalışacağınız firmanın sunucu kalitesi, geçmiş referansları, hizmet verdikleri diğer işletmelerin arama motorlarındaki pozisyonları dikkate alınmalıdır.