2020 Web Tasarım Trendleri
2020 web tasarım trendleri

Web tasarım endüstrisi durmuyor ve 2020 yılında birçok yeni fikri sürdürüyor. Tasarımcılar, web sitesinde gezinme araçlarında kenar çubuklarının oluşturulmasında geleneksel yaklaşımlardan uzaklaşıyor ve daha modern bir görünümü amaçlıyorlar. Web tasarım tarzı genişliyor ve trendlere ulaşmak için hepsini takip etmeniz gerekiyor.

Makalemizde en son web tasarım fikirlerini ve trendlerini öğrenmeniz için çaba göstereceğiz. İşletmenizin bu alanda öne çıkmasına yardımcı olmak için ortaya çıkan web tasarım trendleri ve devam eden trendler üzerine araştırmalar yaptık. Siz de trendleri takip ederek, ziyaretçilerinizin sizi unutmasına izin vermemelisiniz.

En İyi Web Tasarım Trendleri 2020

En iyi web tasarım trendlerini takip etmezseniz, müşterilerinize benzersiz bir web sitesi sunmak için büyük bir fırsat kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. İşte 2020 yılında göreceğiniz en umut verici tasarım çözümleri:

Büyük font ve site öğeleri

Bu yıl tasarımcılar, web sitesindeki ürün ve hizmetlere dikkatinizi çekmek için büyük ve görünür öğeler kullanmaktadır. Başlıklar, resimler, videolar ve menüler dahil olmak üzere sayfanın her yerinde bu tür öğelerle karşılaşabilirsiniz. Büyük boyutlu elemanlar sadece ziyaretçilerin dikkatini çekmekle kalmaz, aynı zamanda işinizin amacına ulaşmanıza yardımcı olur. Ancak, sayfanızın yükleme hızına zarar verebileceği ve dağınık görünebileceği için çok fazla öğe içermemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir.

Animasyonlar, Entegre GIF’ler ve Dinamik Çizimler

Yükleme hızına başka ne zarar verebilir? Kesinlikle videolar. Tasarımcılar, ağır videolar yerine animasyonlu banner ve resimler kullanmayı tercih ediyor. Özel çizimler ve GIF dosyaları kullanarak, web sitenize benzersizlik katarak markanızın yaratıcılığını gösterebilirsiniz.

Çekici Dinamik Açılış Sayfaları

Kullanıcıları işlem yapmaya teşvik etmek için web sayfalarınıza animasyon ve etkileşimli öğeler gibi dinamik bloklar ekleyin.

Devam Eden Web Tasarım Trendleri

Müşterilerinizin hangi boyutlarda akıllı telefon veya masaüstü cihaz kullandıkları fark etmeksizin, web siteniz herhangi biriyle mükemmel görünmelidir.

Devam eden web tasarım trendleri arasında chat entegrasyonundan bahsedilebilir. – kullanıcılar ve destek ekibi arasındaki diyalogları sağlayan programlar. 

Brütalizm – 2020’de dikkat edilmesi gereken bir başka eğilim. Tasarımcılar küçük tasarım öğelerinden kaçınırlar ve minimum ayrıntıyı kullanmaya çalışırlar. Yani, trendin en sonuncusu büyük boyutlu elemanlara odaklanmış durumdadır. Makalede, 2020’de devam eden ve bazı yeni eğilimlerden bahsettik. Web sitenizin mevcut eğilimlerle tutarlı olduğundan emin olmak için bu detaylara dikkat ederek kontrol edebilirsiniz. Ve tasarımın bir deney olduğunu unutmayın – çeşitli stilleri ve öğeleri karıştırarak, muhteşem bir şey elde edebilirsiniz!